Chciałbyś, aby doświadczony projektant stworzył dla Ciebie grę  planszową? Masz pomysł na temat, ale nie wiesz, co dalej? Skontaktuj się z nami!

A może chcesz zorganizować turniej gier historycznych bądź ekonomicznych? Dysponujemy bogatą kolekcją, która na pewno Cię zainteresuje!

Tworzenie własnej gry planszowej to wielka frajda. Z nami możesz się nauczyć, jak zaprojektować swoją pierwszą planszówkę.

ZAPROJEKTUJEMY DLA CIEBIE
NOWĄ GRĘ

Czy wiesz, że gra planszowa może wypromować Twoją miejscowość lub instytucję? Może nawet stanowić doskonałą reklamę dla Twojej marki. Gry mają wielki potencjał edukacyjny – wyjaśniają mechanizmy społeczne i rynkowe, uczą geografii lub historii. Budzą przy tym pozytywne skojarzenia, więc świetnie sprawdzają się w marketingu.

Przygotowując nasze gry dbamy o:

– oryginalną fabułę i klimat, który odróżni tę produkcję od innych dostępnych na rynku;
– atrakcyjną mechanikę dopasowaną do grupy wiekowej odbiorców;
– uwagi graczy zgłaszane podczas testów;
– estetyczną oprawę graficzną;
– odpowiednie przygotowanie plików do druku;
– koordynację procesu druku;
– dostarczenie gotowego nakładu gry.

Na przygotowanie gotowej gry potrzebujemy ok. 12 miesięcy. Ale nierzadko czynimy cuda i skracamy ten czas.

Nasz zespół brał udział w projektowaniu 15 gier, które wydało m.in. Wydawnictwo ALTER, Wydawnictwo Wysoki Zamek, Wydawnictwo Phalanx, Wydawnictwo Jama, Polskie Towarzystwo Historyczne, Małopolski Instytut Kultury, Fundacja Jagiellońska czy Fundacja Armenian Foundation. Nasze gry pojawiły się również z powodzeniem na platformach crowdfundingowych: Wspieram.to oraz Kickstarterze

gry pudełkowe

to gry projektowane z myślą o masowym nakładzie i dystrybucji (w tym sprzedaży), które trafią do dużej grupy odbiorców. Uogólniając można podzielić je na gry planszowe (większe) i karciane (mniejsze).

gry wieloosobowe

to nasza specjalność, gdyż świetnie nadają się do działań edukacyjnych. Gry tego rodzaju tworzone są najczęściej w jednym, ekskluzywnym egzemplarzu i pozwalają zaangażować naraz całą grupę, np. szkolną klasę.

gry wielkoformatowe

to efektowne i duże plansze, po których gracze (często całe rodziny) mogą chodzić i przesuwać wielkie modele, figury lub piony.

ZAGRAMY Z TOBĄ W GRĘ

Podoba Ci się któraś z naszych gier? A może masz ochotę na inny tytuł? Znasz grupę osób, którym chcesz zorganizować czas pełen emocji i zdrowej rywalizacji? Pragniesz wzbogacić program imprezy? Skontaktuj się z nami!

Oferujemy organizację rozgrywek w wybraną grę, przeprowadzenie turnieju lub nawet cyklicznej ligi. Możemy przywieźć też całe stosy gier i zorganizować gamesroom, czyli przestrzeń, w której uczestnicy wypożyczą grę a nasi animatorzy w prosty sposób wytłumaczą jej zasady i pomogą w rozgrywce. Naszą specjalnością są gry o tematyce historycznej i ekonomicznej.

ROZGRYWKA – TURNIEJ – LIGA – GAMESROOM

Ponadto oferujemy rozgrywki w wieloosobowe gry edukacyjne, przy powstawaniu których pracowaliśmy:

Chłopska Szkoła Biznesu – sensacyjna historia przedsiębiorczych tkaczy z ośrodka andrychowskiego stała się kanwą gry dla grup od 12-30 osób. Gracze wcielają się w role dawnych rzemieślników i organizują wyprawy handlowe do miast całej Europy. Swój biznes zaczynają na jarmarku w Andrychowie. Gwarantujemy dużo emocji, negocjacji handlowych i zysków.

Oil City. Galicyjska gorączka Czarnego Złota – gracze wcielają się w role dyrektorów spółek wydobywczych w austro-węgierskiej Galicji. Wspólnicy razem podejmują ryzyko, organizują wydobycie i sprzedaż ropy naftowej, gazu i wosku ziemnego. Gra dla grupy od 9-30 osób.

Atrakcją dla młodszych graczy lub rodzinnych zespołów będzie gra wielkoformatowa Trójpłatomania, w której uczestnicy wcielają się w role pilotów samolotów z I wojny światowej lub okresu wojny polsko-bolszewickiej.

NAUCZYMY CIĘ TWORZYĆ
GRY

Projektowanie gier planszowych i karcianych to świetna zabawa. Przy okazji uczy logicznego myślenia i rozwija kreatywność.

Oferujemy wyjątkowy kurs projektowania planszówek, podczas którego uczestnicy:

  • zagrają w najpopularniejsze gry planszowe;
  • zrozumieją różnicę pomiędzy projektowaniem “po niemiecku” i “po amerykańsku”;
  • dowiedzą się, jak łączyć mechaniki i jak tworzyć nowe;
  • wymyślą temat własnej gry;
  • stworzą jej prototyp;
  • przeprowadzą serię testów.

Powyższe zajęcia mogą być zrealizowane w formie

kursu
(kilka spotkań w łącznym wymiarze 20 godzin)

weekendowego seminarium
(ok. 12 godzin)

pojedynczego szkolenia
(kilka godzin)

Czerpiemy z historii. Odkrywamy jej znaczenie i ułatwiamy zrozumienie. Tworzymy innowacyjne narzędzia edukacyjne i zapewniamy rozrywkę, która pozwala doświadczyć historii i spotkać jej bohaterów. Myślimy strategicznie i działamy praktycznie.

Kontakt

Rekreator
Łukasz Wrona

+48 660 730 930
kontakt@projektrekreator.pl

NIP: 6762378409
REGON: 380771898