Twoje miasto jest tak fascynujące, że wprost domaga się gry terenowej? Przygotujemy ją dla Ciebie!

Chcesz zorganizować grę, ale nie masz możliwości jej koordynowania? Questing to rozwiązanie, którego szukasz.

Warto wiedzieć, jak samodzielnie przygotować emocjonującą grę terenową. Nauczymy Cię tego na warsztatach.

ZAPROJEKTUJEMY DLA CIEBIE
GRĘ TERENOWĄ

Kiedy pragniesz podzielić się opowieścią, przedstawić świat fascynującej postaci lub odkryć sekrety ulic i gmachów, możesz się posłużyć grą terenową. Dzięki niej miasto stanie się olbrzymią planszą a uczestnicy pionkami.

Gra może toczyć się w centrum miasta, na terenie parku, ośrodka wypoczynkowego, muzealnego gmachu czy pomiędzy wiejskimi chałupami.

Tworząc grę terenową wymyślamy spójną i barwną fabułę, emocjonujące zadania i atrakcyjną oprawę graficzną. Uczestnicy zawsze otrzymują estetycznie zaprojektowane materiały: mapy, plany, karty zadań oraz podpowiedzi. Skompletowane mogą tworzyć unikatową pamiątkę oraz ciekawe kompendium wiedzy.

Przygotowanie gry miejskiej obejmuje:

 • wypracowanie koncepcji gry, określenie jej celów i motywów przewodnich;
 • stworzenie scenariusza gry wraz z zadaniami;
 • wybór punktów (lokacji);
 • zaprojektowanie materiałów i druk;
 • animację gry z udziałem m.in. rekonstruktorów historycznych;
 • pomoc w promocji gry.

PRZYGOTUJEMY DLA CIEBIE
QUESTING

Questing to samodzielne zwiedzanie miasta, dzielnicy, parku krajobrazowego lub zabytkowego obiektu. Czym różni się od zwykłego spaceru? Tym, że jest równocześnie grą! Można powiedzieć, że to “samoobsługująca się trasa turystyczna”!

Gra może przybrać formę ulotki do pobrania z Internetu (np. ze strony organizatora) lub wersji papierowej dostępnej w punkcie informacji turystycznej. Questing prowadzi uczestników wyznaczonym szlakiem, którego kolejne punkty są zaszyfrowane. Czasem do ich odkrycia wymagane jest rozwiązanie zagadki “zakodowanej” w krajobrazie. Często questy mają formę wierszowaną i humorystyczną.  To świetna rozrywka dla rodzin podróżujących z dziećmi.

Opracujemy dla Ciebie dowolny temat, przygotujemy serię zagadek związanych z ciekawymi punktami miejscowości, stworzymy mapę lub plan i całą oprawę graficzną questingu. Dostarczymy gotowy nakład do Twojej siedziby.

 

NAUCZYMY CIĘ PROJEKTOWAĆ
GRY TERENOWE

Dzięki uczestnictwie w naszym kursie będziesz mógł samodzielnie stworzyć scenariusz gry w swojej miejscowości, przygotować materiały oraz animować wymarzoną zabawę.

Kurs dedykowany jest:

 • pracownikom instytucji kultury;
 • pedagogom i wychowawcom;
 • animatorom i edukatorom;
 • przewodnikom turystycznym;
 • miłośnikom lokalnych historii,

którzy chcą nabyć umiejętności tworzenia niezapomnianych rozgrywek i wykorzystywania ich w pracy z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą.

Oferujemy także specjalne warsztaty dla młodzieży.

Powyższe zajęcia mogą być zrealizowane w formie

kursu
(kilka spotkań w łącznym wymiarze 20 godzin)

weekendowego seminarium
(ok. 12 godzin)

pojedynczego szkolenia
(kilka godzin)

Czerpiemy z historii. Odkrywamy jej znaczenie i ułatwiamy zrozumienie. Tworzymy innowacyjne narzędzia edukacyjne i zapewniamy rozrywkę, która pozwala doświadczyć historii i spotkać jej bohaterów. Myślimy strategicznie i działamy praktycznie.

Kontakt

Rekreator
Łukasz Wrona

+48 660 730 930
kontakt@projektrekreator.pl

NIP: 6762378409
REGON: 380771898