Nasze wieloletnie doświadczenie wykorzystamy, aby napisać dla Ciebie całkiem nowy scenariusz larpowy. Opowiedz nam, czego potrzebujesz!

Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz zagrać w jeden z gotowych scenariuszy larpowych.

Jeśli chciałbyś samodzielnie pisać i realizować larpy, weź udział w naszym kursie!

NAPISZEMY I ZREALIZUJEMY
SCENARIUSZ SPECJALNIE DLA CIEBIE!

Jeśli jesteś strażnikiem lokalnej pamięci, opiekujesz się obiektem dziedzictwa kulturowego lub  kultywujesz pamięć o bohaterze sprzed wieków, oferujemy Ci larpa jako nowy sposób opowiadania o przeszłości . W oparciu o źródła i literaturę przygotujemy dla Ciebie zupełnie nowy scenariusz, który skupiać się będzie na ważnych dla Ciebie problemach i wydarzeniach.

Napiszemy scenariusz uwzględniający Twoje sugestie. Będzie się on składał się z rozbudowanego opisu fabuły, zawierającej wątki główne i poboczne. Otrzymasz opis ról (w formie kart postaci), a także materiały dodatkowe i prezentację multimedialną wprowadzającą w tematykę larpa. Następnie zanimujemy larpa dla jednej lub wielu grup. Zadbamy o to, by animatorzy ubrani byli w odpowiednie dla epoki kostiumy i posługiwali się poprawnymi rekwizytami.

Standardowy scenariusz skierowany jest do grupy ok. 20-40 osób i trwa ok. 2-3 godzin. Ponadto z przyjemnością zorganizujemy warsztaty, na których dowiesz się, jak samodzielnie poprowadzić Twojego larpa.

edu-larp

To larp, który nastawiony jest przede wszystkim na kształcenie, podnoszenie kwalifikacji, poznanie i zrozumienie. W naszym przypadku dotyczy głównie historii., ale chętnie sięgamy również po tematy społeczne. Grupą odbiorców są najczęściej uczniowie – klasy w warunkach szkolnych, grupy muzealne lub kolonijne.

projekt

Jeden larp i jedna klasa to za mało? Uwielbiamy tworzyć projekty, które połączone tematem i celem integrują nawet kilkuset uczestników na przestrzeni miesięcy. Współtworzyliśmy złożone projekty larpowe poświęcone m.in. polskiemu parlamentaryzmowi w XVII wieku, wolnej elekcji w XVIII wieku i galicyjskiej gorączce naftowej z przełomu XIX i XX wieku.

blockbuster

Historyczne wnętrza (zamek, pałac, chłopski skansen, szlachecki dworek czy opuszczona fabryka), kostiumy dla wszystkich, epokowe rekwizyty, muzyka na żywo, uczta, pojedynki, tańce czy romanse. Wszystko to zapewniamy uczestnikom larpów, w których poczujesz się, jakbyś grał w filmie!

POPROWADZIMY DLA CIEBIE
JEDEN Z NASZYCH GOTOWYCH LARPÓW!

Nigdy nie brałeś udziału w larpie a pragniesz poznać tę świetną formę rozrywki i edukacji? Możemy zanimować dla Ciebie jeden z naszych gotowych scenariuszy. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

KOZACKA INTRYGA

 • 15 uczestników
 • 2 prowadzących
 • 120 minut

Szybki jak tatarska strzała i emocjonujący niczym życie na zaporoskiej Siczy. Taki właśnie jest larp, w którym wcielisz się w rolę kozackiego watażki, nieustraszonego mołojca, lackiej branki czy rzucającej uroki wiedźmy.

ZJAZD ALCHEMIKÓW

 • 40 uczestników
 • 8 prowadzących
 • 180 minut

Tajemniczy jak dawna kabała, nieoczywisty jak łyk eliksiru i wciągający niczym poszukiwanie kamienia filozoficznego. Jako adept jednej ze sztuk – alchemii, medycyny lub astrologii – będziesz musiał zademonstrować swoje umiejętności i talenty przed królem Zygmuntem III Wazą.

Larp wykorzystuje repliki instrumentów alchemicznych i medycznych z XVII wieku oraz autentyczne receptury.

AŻ POLEJE SIĘ NAFTA

 • do 60 uczestników
 • 5 prowadzących
 • 240 minut

Poczuj się jak pionier naftowego biznesu, który dzięki swojej pracy, odwadze i intuicji budzi się jako dłużnik a zasypia jako milioner. Jednak sukces zależy także od współpracy z robotnikami, którzy gotowi są zorganizować wielki strajk w cieniu czerwonych sztandarów.

Gra toczy się symultanicznie w dwóch grupach (klasach), które część spraw załatwiają oddzielnie a część wspólnie. Jest to symulacja współistnienia obok siebie klas wyższych i niższych dziewiętnastowiecznego społeczeństwa.

Scenariusz inspirowany jest licznymi historiami galicyjskiego przemysłu naftowego z przełomu XIX i XX wieku.

NAUCZYMY CIĘ, JAK PISAĆ
I REALIZOWAĆ LARPY

Bycie aktorem to świetna zabawa. Jednak nie mniejszą przyjemność można czerpać z pracy scenarzysty i reżysera. Weź udział w kursie tworzenia larpów a następnie zaproś uczestników do zagrania w Twoim własnym projekcie!

Napisaliśmy kilkadziesiąt scenariuszy, braliśmy udział w licznych larpach, występowaliśmy na konferencjach poświęconych larpom i pisaliśmy o nich naukowe artykuły. Dlatego też oferujemy nasz autorski kurs tworzenia larpów, w którym wziąć udział mogą zarówno osoby dorosłe – pracownicy instytucji kultury, centrów młodzieży, pedagodzy, wychowawcy kolonijni itp. – jak i młodzież.

Kurs składa się z 3 części:

 • rozgrywki w przykładowy scenariusz
 • serii ćwiczeń
 • prezentacji i dyskusji nad powstałymi scenariuszami

Wszyscy uczestnicy otrzymają nasze materiały pomagające uporządkować zdobytą wiedzę.

Powyższe zajęcia mogą być zrealizowane w formie

kursu
(kilka spotkań w łącznym wymiarze 20 godzin)

weekendowego seminarium
(ok. 12 godzin)

pojedynczego szkolenia
(kilka godzin)

Czerpiemy z historii. Odkrywamy jej znaczenie i ułatwiamy zrozumienie. Tworzymy innowacyjne narzędzia edukacyjne i zapewniamy rozrywkę, która pozwala doświadczyć historii i spotkać jej bohaterów. Myślimy strategicznie i działamy praktycznie.

Kontakt

Rekreator
Łukasz Wrona

+48 660 730 930
kontakt@projektrekreator.pl

NIP: 6762378409
REGON: 380771898