Dobrze przygotowane widowisko rekonstrukcyjne może zgromadzić setki widzów z Twojej miejscowości.

Interaktywny punkt historyczny to dobra alternatywa dla tych, którzy dysponują mniejszym budżetem lub przestrzenią.

Piknik historyczny to mnóstwo zabawy na świeżym powietrzu. Łączymy edukację z rozrywką na najwyższym poziomie.

Zjawisko ruchu rekonstrukcyjnego można obecnie nazywać masowym. Swoją przynależność do grup, stowarzyszeń i klubów historycznych deklaruje w Polsce kilkadziesiąt tysięcy osób.  Rocznie odbywają się setki mniejszych i większych imprez, które gromadzą tłumy spragnionych wrażeń widzów. Oznacza to, że Polacy chcą przeżywać emocje „na żywo” i poznawać historię w trakcie reżyserowanych widowisk plenerowych.

ZORGANIZUJEMY DLA CIEBIE
WIDOWISKO HISTORYCZNE

Chcesz uświetnić zbliżającą się rocznicę? Pragniesz zorganizować oryginalną imprezę historyczną? Zaproś rekonstruktorów histo-rycznych, którzy podzielą się z Tobą swoją pasją.

Oferujemy inscenizację bitwy z udziałem dziesiątek lub setek rekonstruktorów, umocnienia polowe, scenografię, pirotechnikę, konie i pojazdy oraz komentarz w wykonaniu narratora.

A może mniej bojowo?
Możemy zorganizować także przedstawienie wybranego wydarzenia historycznego z udziałem rekonstruktorów, aktorów, muzyków i tancerzy. Co powiesz na wjazd króla do miasta, ślub monarchy, turniej rycerski lub sejm walny?

  • Stworzymy scenariusz widowiska.
  • Zaprosimy grupy rekonstrukcyjne, w zależności od potrzeb: piesze, konne, z artylerią i pojazdami.
  • Zorganizujemy oprawę pirotchniczną.
  • Przygotujemy scenografię miejsca.
  • Poprowadzimy komentarz widowiska.
  • Zadbamy o dodatkowe atrakcje dla widzów.

URUCHOMIMY
INTERAKTYWNY PUNKT HISTORYCZNY

Interaktywny punkt to mniejszy, ale bardzo atrakcyjny dla zwiedzających, pomysł na popularyzację historii. W środowisku rekon-strukcyjnym nazywamy go “dioramą”. Wyróżnia nas autorska oprawa aktorska i muzyczna. 

Nasz punkt to dopracowana scenografia, multum rekwizytów, rekonstruktorzy z aktorskim zacięciem, interesująca opowieść, drukowane materiały i gadżety dla widzów oraz muzyka na żywo.

Szczególnie polecamy dioramę “Na odsiecz do Lwowa” poświęconą obronie Lwowa w 1918 roku oraz “Hajducki obóz” związaną ze staropolską sztuką wojenną.

Na odsiecz do Lwowa to kilkugodzinny występ do 10 rekonstruktorów i muzyków, którzy ożywiają dla publiczności punkt werbunkowy, sztab, poligon oraz zachęcają do wspólnego śpiewania lwowskich szlagierów. Podczas występu można poznać topografię miasta Lwowa, przebieg walk w listopadzie 1918 roku, najsłynniejszych dowódców oraz taktykę, jakiej używali w miejskich bojach. Poligon dostarcza możliwości nauki musztry, rzucania granatów oraz walki na bagnety. Natomiast u naszych batiarów, grających na banjo, akordeonie, klarnecie i tarce, można nauczyć się bałakać (czyli mówić po lwowsku) oraz śpiewać hity takie, jak “Marsz Lwowskich Dzieci”, “Tylko we Lwowi” czy “Hultaj”.

Hajducki obóz przeniesie widzów wprost do XVII wieku – okresu, który tak znakomicie spopularyzował Henryk Sienkiewicz. Tytułowy obóz zapełni się m.in. hajdukami, czyli żołnierzami piechoty pozostającymi na służbie magnata. Jak każdy wojskowy obóz, również i nasz nie mógłby działać bez karczmy i kuchni, która serwuje historyczne, wojskowe specjały. Tuż obok znajduje się stanowisko polowego cyrulika z pełnym wyposażeniem, które niosło (wątpliwą) ulgę rannym na polach bitew. Obóz tętni życiem – odbywają się musztry wojskowe, ćwiczenia, pokazy fechtunku na szable oraz wspólne śpiewanie pieśni – najstarszych zabytków polskiej muzyki wojskowej. Program realizujemy wspólnie ze stowarzyszeniem Pospolite Ruszenie Szlachty Ziemi Krakowskiej, które działa od 2006 roku.

ZORGANIZUJEMY
PIKNIK HISTORYCZNY

Święto miasta, tradycyjny jarmark czy obchody ważnej rocznicy możemy wzbogacić organizacją pikniku historycznego w dowolnym klimacie (starożytność, średniowiecze, epoka nowożytna, wiek XIX lub XX).

Zaprosimy rzemieślników, artystów i kuglarzy oraz grupy rekonstrukcyjne, które wzniosą swoje obozowiska. Przygotujemy pełny program imprezy z mnóstwem atrakcji.

Od 2006 roku jesteśmy rekonstruktorami, którzy nie tylko prowadzą duże i cenione stowarzyszenie, ale i przynależą do kilku innych grup historycznych. Gościliśmy na kilkuset imprezach w całej Europie i organizowaliśmy mniejsze i większe wydarzenia.

Czerpiemy z historii. Odkrywamy jej znaczenie i ułatwiamy zrozumienie. Tworzymy innowacyjne narzędzia edukacyjne i zapewniamy rozrywkę, która pozwala doświadczyć historii i spotkać jej bohaterów. Myślimy strategicznie i działamy praktycznie.

Kontakt

Rekreator
Łukasz Wrona

+48 660 730 930
kontakt@projektrekreator.pl

NIP: 6762378409
REGON: 380771898