Tradycyjne brzmienia, dobra kuchnia i wesołe toasty. Coś dla ciała i dla ducha. Zorganizujemy dla Ciebie biesiadę!

Muzyka łagodzi obyczaje. Zagramy koncert, aby uświetnić organizowane przez Ciebie wydarzenie.

Nasza muzyka sprawia, że nogi same rwą się do tańca. Zróbmy razem potańcówkę!

Uwielbiamy dobrą zabawę przy tradycyjnej muzyce

Wprowadzimy muzykę tradycyjną na żywo podczas wydarzenia lokalnego, firmowego czy towarzyskiego. Zapraszamy muzyków zawołanych, którzy zagrają do słuchania, wspólnego śpiewania i tańca. W repertuarze przedwojenne szlagiery taneczne (np. fokstroty i tanga), a także podwórkowe piosenki krakowskie i lwowskie. Oferujemy również piosenki romskie oraz wybrane utwory tradycyjnej muzyki regionalnej. Muzyka na żywo to świetna oprawa muzyczna wieczorów kawalerskich, oświadczyn, ślubów, wesel i pożegnań.

W zależności od potrzeb przygotujemy wstawkę lub oprawę muzyczną imprezy; możemy też poprowadzić wspólny śpiew lub potańcówkę z instruktażem doświadczonych  praktyków muzyki tradycyjnej. W repertuarze między innymi:

 

krakowskie klimaty

Lokalna muzyka podwórkowa: senty-mentalna, tworzona przez poetów (np. Któż wypowie twoje piękno Krakowie prastary…) i taneczna, kojarzona ze światem dzieci ulicy, czyli kindrów, andrusów i wagantów (np. Tango ludwinowskie).  

lwowska baciarka

Piosenki pełne humoru, sensacyjnych opowieści (np. Przyjechał do Lwowa Akrobata Mucha), jak i sentymentalne, wychwalające niepowtarzalny klimat dawnego miasta (np. Tylko we Lwowie).

przedwojenne szlagiery

Stare tanga, fokstroty, walczyki, przy, których tańczono w  latach 20. i 30. XX wieku. Na parkietach królowały wówczas Piękne Rumunki z Bukaresztu, La Paloma z gorącej Kuby, Zimny Drań… oraz wiele innych bohaterów muzyki rozrywkowej, przy której bawimy się i dziś.

ZORGANIZUJEMY DLA CIEBIE
BIESIADĘ NIEPOSPOLITĄ

Wspólne jedzenie i śpiew to najlepszy sposób na celebrowanie wyjątkowych chwil, integrację grupy i rekreację. Biesiada przypomina dawne piosenki, daje okazję do wspólnego śpiewu, wznoszenia toastów i przywraca dobrą tradycję wspólnego cieszenia się wolnym czasem przy suto zastawionym stole.

  • muzykanci zawołani zagrają  i poprowadzą wspólny śpiew dla biesiadników;
  • zapewniamy specjalne śpiewniki dla każdego uczestnika;
  • proponujemy toasty,  przyśpiewki i niespodzianki na  okoliczność biesiady;
  • polecimy lokal z kuchnią tradycyjną tworzącą klimat spotkania

ZAGRAMY DLA CIEBIE
KONCERT

Muzyka tradycyjna może być świetnym przerywnikiem lub finałem spotkania. Pokaz muzyczny lub koncert przybrać może przybrać formę grupy śpiewaczej wykonującej zapomniane, archaiczne pieśni Europy Środkowo-Wschodniej.

Na zaproszenie zagrać mogą również muzykanci grający utwory regionalne z różnych zakątków Polski albo pełna energii kapela podwórkowa prezentująca folklor miejski i przedwojenne szlagiery. Kapela tradycyjna przypomni przedwojenne szlagiery podwórkowe: piosenki krakowskie, lwowskie i cygańskie.

ZATAŃCZYMY Z TOBĄ
PODCZAS POTAŃCÓWKI

Zabawa taneczna z muzykantami to okazja do przypomnienia sobie albo poznania tańców w parach granych na polskich tanecznych “dechach” miejskich i wiejskich (mazurki, tanga, fokstroty). Są to nie tylko tańce w parach, ale również tzw. miksery, kiedy podczas jednego tańca zmieniamy wielokrotnie partnerów, jak i tańce korowodowe, tańczone przez wszystkich uczestników tzw. wężykiem.

  • kapela podwórkowo-taneczna zagra do tańca w parach fokstroty, poleczki, tanga i inne szlagiery zabaw tanecznych;
  • kapela z tradycyjną muzyka wiejską zaprosi do mazurka, oberka, kujawiaka, polki, tramelki oraz chodzonego (poloneza);
  • tradycyjne tańce korowodowe i wieloparowe (miksery, krzyżaki, klapoki) do tańca razem przez wszystkich uczestników zabawy.

Czerpiemy z historii. Odkrywamy jej znaczenie i ułatwiamy zrozumienie. Tworzymy innowacyjne narzędzia edukacyjne i zapewniamy rozrywkę, która pozwala doświadczyć historii i spotkać jej bohaterów. Myślimy strategicznie i działamy praktycznie.

Kontakt

Rekreator
Łukasz Wrona

+48 660 730 930
kontakt@projektrekreator.pl

NIP: 6762378409
REGON: 380771898